Systém F2020

F2020 GRAPHIC je univerzální řídicí systém CNC frézky.

Pracuje na platformě PC s operačním systémem MS Windows® 10 (Windows 7, 8), což umožňuje plně využít výkon počítače včetně rozsahu paměti, kvalit grafického akcelerátoru nebo snadného přístupu do sítě. Grafické rozhraní vychází ze staršího systému F2000 GRAPHIC, který byl určen pro práci s operačními systémy od Windows 98 po Windows 7.

Systém pracuje ve volném formátu dle DIN 66025 s rozšířením o parametrické programování s plnou matematickou podporou. Díky tomu je slučitelný s CAD/CAM a CNC systémy předních výrobců. Uživatel může vytvářet vlastní strojní cykly a doplňovat je do knihovny.

V editoru lze otevřít několik CNC programů současně. Ladící modul umožňuje účinné trasování programu v samostatném okně včetně prohlížení stavu parametrů a dalších operací.

Grafický simulátor zobrazuje v průběhu řezného procesu aktuální nárys, půdorys a bokorys obrobku nebo 3D model. Velmi užitečný je test kolizí a zobrazení dráhy nástroje.

Nová podoba CNC režimu a režimu ručního řízení přináší dokonalejší přehled o probíhajících operacích. I v CNC režimu je přístupné okno ladícího modulu, novinkou je zobrazení zbytkové dráhy nástroje.

Modul dílenského programování (WOP) umožňuje tvorbu CNC kódu ve vizuální podobě. Režim ručního řízení s předvolbou umožňuje provádění jednoduchých operací přímo na stroji bez předchozí přípravy CNC programu.

Systém F2020 je velmi vhodný pro výuku CNC frézování, varianta F2020 MULTI označuje multilicenci simulátoru frézování, která je plně kompatibliní s řídicím systémem F2020 GRAPHIC.

 
   
Eltek spol. s.r.o. - © 2011
Galerie | Admin |